Discovery Baron Cointrax Dedektör 

2. El kullanılmış dedektördür. Çok nadir bir dedektör olup ayrımı ve derinliği performansı cok iyidir.

Eski model bir dedektör olmasına rağmen yüksek ayrım kabiliyeti en iyi derecede ayrım yapma imkanına sahip bir define dedektörüdür.

Amerikan malı dedektördür fakat üretimleri 1994 yılından buyana yoktur.

Etkili derinlik Etkili bir ayrıma sahip vlf sistem bir dedektördür. 

Üzerinde cointrax modülı ve deephunter modülü takılıdır.

FİRMA KULLANICI AYAR BİLGİLERİ 

Bu Dedektör Sürüm 2.10 Çip vardır 
: Önceki sürümler 
mikroçip 1.90d tamamlandıktan Sürüm ve bu sayfanın alt kısmında eklenmiş olan ek özellikler hakkında bilgi. İsterseniz sürümü 1.20q gelen değişiklikler ses göstergesi, LED eklenmesi ve ne zaman tüm metal modu Standart Ayrımcılığının reddedilen hedeflere Derin Arama programı aktiviteler ve ses. Versiyon 1.1W başlayarak v 1.1W, 1.20q ve 1.90d listelenen tüm özellikler çipin içine programlanır hemen altında. Bu benim anlayışım v1.90d son sürümüdür. 
O sürümü 1.90d aracılığıyla haliyle Aşağıda yeni çipi için gözlük ve kullanma kılavuzu bulunmaktadır.    

Hambyware 
CoinTrax II 
Microchip sürüm 1.10w 

Not: Aşağıdaki yayın öncesi bilgiler sadece ilk prototipler için geçerlidir. Bu program değişebilir. Üretim yongası serbest bırakılmadan önce ek iyileştirmeler ve özellikler eklenebilir. Bu prototip çipini kullanarak CoinTrax'ın çalışması, aşağıdaki geliştirmeler haricinde, 1.00 sürümü ile aynıdır
 .

Genel  

Uçucu olmayan bellek -

Bir "dedektör görüntüsü" dedektörü kapatmanız gerektiğinde tüm dedektör ayarlarını geri yüklemek için gerekli olan bilgidir. CoinTrax mevcut ayarlarınızın görüntüsünü tutar ve değişiklik yaptığınızda bu resmi sürekli günceller. Dedektör görüntüsünü kalıcı bellekte saklamakla ilgilenmeniz gerekmez. Tamamen otomatik. CoinTrax hangi bilginin saklanacağını ve ne zaman saklanacağını bilir. Bu işlem kullanıcıya tamamen şeffaftır. Özellikle kullanıcı verileri, ilk basıldığında veya sürekli basılı tutulduğunda değil, bir tuş bırakıldığında saklanır. Bir ayar değişikliği yaptıktan hemen sonra dedektörü kapatırsanız, bilgiler hala kalıcı bellekte saklanır. Bunun istisnası, bir tuşa basıp basılı tutarsanız, anahtarı bırakmadan önce dedektörü kapatın.    

CoinTrax, Kullanıcı tarafından programlanabilir ön ayarları EEPROM'un geçici olmayan belleğinin dört blok bölümünde saklar. Tüm dedektör ayarlarının mevcut çalışma görüntüsü, aynı zamanda kalıcı olmayan bir bellek bloğunda saklanır. Bu blok ayna EEPROM bloğunu çağırır. Herhangi bir ayar değişikliği yaptığınızda, bu blok, detektör setine nasıl sahip olduğunuza dair tam bir ayna görüntüsü olacak şekilde güncellenir. Dedektörü kapattığınızda, dedektörü  kapattığınızda mevcut olan son görüntü , şimdi ayna bellek bloğunda saklanır. Daha sonra, dedektörü açtığınızda, yaptığı ilk şeylerden biri bilgiyi ayna belleğinden almak ve geri yükler. Size göre hiçbir şey değişmedi. Her şey öncekiyle aynıdır.  

Kullanıcı Ön Ayarları
Bu versiyonda Preset alt menüsü değiştirilmiştir ve şimdi 4 kullanıcı programlanabilir ayar içermektedir. 
Bunlar 1, 2, 3 ve 4 numaralı lokasyonlarda bulunur. Daha fazla bilgi için özellikler bölümüne bakınız.  

Kullanıcı ön ayarları, ortak dedektör kurulumlarını kaydetmek için kullanışlıdır. Operatör, farklı uygulamalar için optimize edilmiş bir veya daha fazla kuruluma sahip olabilir. Kullanıcı tarafından önceden ayarlanmış dört konum olduğu için, operatör herhangi bir zamanda geri çağrılabilen en fazla dört özel dedektör ayarını saklayabilir.          
  
Fabrika ayarları --
Fabrika (bellek) sıfırlama özelliği, dedektörü fabrika varsayılan ayarlarına döndürmenizi sağlar. Bu ayarlar bu kılavuzun özelliklerinde listelenmiştir. Normalde bu özelliği kullanmanız gerekmeyecektir. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, ayarlarınızla karıştırıldığında ve dedektörü bilinen bir kurulumda geri yüklemek istiyorsanız bazen yararlıdır. Fabrika Sıfırlama Kullanıcı ön ayar ayarlarını etkilemez. Kullanıcı ön ayarları kalıcıdır ve asla silinemez. Ancak, herhangi bir zamanda yazılabilir veya değiştirilebilir. Fabrika Sıfırlama, çip fabrikada programlandıktan sonra uçucu olmayan EEPROM belleğini başlatmak için kullanılır. 

SST (Akıllı Tarama Teknolojisi) -
Yazılım programlarında iyileştirmeler yapıldığında, genellikle özellikler kaldırılmaz. SST özelliği için durum böyle. CoinTrax'ın bu versiyonunda, SST LED alt menüsünden açılıp kapatılabilir. CoinTrax'ı aldığınızda, varsayılan olarak SST özelliği kapatıldı. 

Batarya Kontrolü by-pass -
Normalde, Treasure Baron'u CoinTrax'ı kullanarak açtığınızda normal çalışma başlamadan önce batarya kontrol sırası tamamlanana kadar beklemeniz gerekir. Bu birkaç saniye sürer. Bu adım, Toggle anahtarı kullanılarak hızlı bir şekilde iletilebilir.   

İşletme 

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama
Fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki prosedürü uygulayın:

Bu işleme başlamadan önce dedektör kapalı olmalıdır. Şimdi SAĞ tuşunu ve MENU tuşunu aynı anda basılı tutun. Bu iki anahtarı bu konumda tutarken, algılamayı açın. Bir veya daha fazla led ışık yanana kadar bekleyin, ardından iki tuşunu da bırakın.

Dedektör açıksa ve bir Fabrika Sıfırlaması yapmak istiyorsanız, işlemi gerçekleştirmeden önce kapatın ve en az 5 saniye bekleyin. Unutmayın, her iki anahtara önce ve dedektör açıldığında sıkıca basmalı ve bir ya da daha fazla led yandığında ya bir anahtar serbest bırakılmadan önce yanmalıdır. Bu prosedürü doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz, her iki anahtarı da serbest bıraktığınızda tüm ledler sönecektir. Anahtarları serbest bıraktığınızda hemen gitmezlerse, doğru bir şekilde gerçekleştirmediniz. Tuşları bıraktığınızda ekran kapanana kadar prosedürü tekrarlayın.  

Fabrika sıfırlama prosedürünün gerçekleştirilmesi maksadıyla gerçekleştirilmiştir. Bu nedenle operatörün yanlışlıkla bu olay dizisini yanlışlıkla gerçekleştirmesi ve cointrac sıfırlaması oldukça olası değildir.Kullanıcı ön ayarlarında saklanan görüntüleri çalıştıran detektör Fabrika Sıfırlama prosedüründen etkilenmez.         

Akıllı Tarama Teknolojisi
SST aşağıdaki şekilde açılıp kapatılabilir:   

SST ON -
LED alt menüsüne girmek için. LED kilitlenme süresini seçtikten sonra ENTER tuşuna basın ve basılı tutun. Ardından SAĞ tuşa basın. Şimdi her iki tuşa da basın. 

Prosedürü doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz, ENTER tuşuna bastığınızda, yanan led 10 rakamına geçecektir. Daha sonra SAĞ tuşa bastığınızda ekran geri döner ve kilitleme süresini seçen led'i yakar. Son olarak, her iki tuşa da bastığınızda, Alt-Menü modunda yanıp sönen 10 rakamı. 

SST OFF'u açmak için -
LED alt menüsüne girin. LED kilitlenme süresini seçtikten sonra ENTER tuşuna basın ve basılı tutun. Ardından SOL tuşuna basın. Şimdi her iki tuşa da basın.  

Prosedürü doğru bir şekilde gerçekleştirdiyseniz, ENTER tuşuna bastığınızda, yanan led 10 rakamına geçecektir. Daha sonra SOL tuşuna bastığınızda ekran tamamen kapanacaktır. Son olarak, her iki tuşa bastığınızda, Alt-Menü modunda 10 numaralı led yanıp söner. 

SST varsayılan (fabrika ayarlarına sıfırlama) durumu kapalı olarak değiştirildi. Ancak, SST açık veya kapalı durumu kullanıcı tarafından programlanabilir olduğundan, operatör SST için varsayılan koşulu seçebilir. SST özelliğini etkinleştirdiğinizde veya devre dışı bıraktığınızda, led ekran yukarıda açıklandığı gibi farklı tepki verecektir. Size görsel anahtar aktivasyon geri bildirimi vermek için bu şekilde programlandı. Ancak, normal çalışmaya döndüğünüzde, doğru bir şekilde yapıp yapmadığınızı hemen öğreneceksiniz. Led göstergeyi gözlemleyerek SST'nin açık veya kapalı olduğunu fark edeceksiniz.  

Her iki tuşu da SST koşulunu ayarladıktan sonra, CoinTrax Alt Menü moduna girecek ve led 10 sayısı yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu noktada başka bir alt menü seçebilir veya normal çalışmaya dönmek için Geçiş'e dokunabilirsiniz.

Preset
Version 1.10, Preset alt menüsünde bulunan 4 Fabrika Ayarı ve 4 Kullanıcı Ön Ayarına sahiptir. Fabrika ön ayarları hala 1.00 sürümündeki aynı led konumlarında bulunur. 4 Kullanıcı Ön Ayarları, 1 ile 4 arasındaki konumlarda bulunur. Ön Ayar alt menüsü aşağıdaki gibi kullanılır: 

Fabrika veya Kullanıcı Ön Ayarlarını Yükleme -
Alt Menü modunu etkinleştirmek için MENU tuşuna basın. Yanıp sönen led 8 pozisyonuna getirin ve ENTER tuşuna basın. Ön ayar alt menüsü şimdi etkinleştirildi. Bir Fabrika veya Kullanıcı ön ayarı seçin ve led'i bu konuma taşıyın. Bu konumda depolanan dedektör görüntüsünü yüklemek ve normal çalışmaya dönmek için MENU tuşuna basın veya Toggle anahtarını anlık olarak çevirin. ENTER tuşuna basmayın. 

Kullanıcı Presetlerinin Saklanması -
Alt Menü modunu etkinleştirmek için MENU tuşuna basın. Yanıp sönen led 8 pozisyonuna getirin ve 
ENTER tuşuna basın. Ön ayar alt menüsü şimdi etkinleştirildi. Dört Kullanıcı ön ayarından birini seçin ve led'i bu konuma taşıyın. Mevcut dedektör görüntüsünü bu Kullanıcı ön ayarında saklamak ve Alt-Menü moduna geri dönmek için ENTER tuşuna basın. MENU tuşuna basmayın veya Toggle düğmesini çevirmeyin.  

ENTER tuşu bu CoinTrax sürümünde farklı çalışır. Preset alt menüsünde ENTER tuşuna basılması, dedektör görüntülerini kalıcı bellekte saklar. MENU tuşuna basmak veya Geçiş düğmesini çevirmek daima dedektör görüntüleri yükler. Unutmayın, ENTER tuşuna basmak, CoinTrax'a önceden ayarlanmış bir pozisyonu programladığınızı söyler. Fabrika ön ayarları programlanabilir değildir. Bu nedenle, bir Fabrika ön ayarını seçerseniz, ENTER tuşuna basın hiçbir şey olmaz. Dedektör görüntüsünü bu konumda saklamayı düşünmüyorsanız, Kullanıcı Preset konumlarından birinde ENTER tuşuna basmayın.  

Her Kullanıcı ön ayarında saklanan dedektör görüntüsü silinemez. Ancak, bu işlem asla gerekli değildir. Her Kullanıcı ön ayarı, gerektiğinde değiştirilebilir veya tamamen yazılabilir. Yeni bir dedektör görüntüsünü programlamak için, istenen çalışma koşulları için sadece CoinTrax'ı kurun. Sonra Preset alt menüsüne girin, dört Kullanıcı ön ayarından birini seçin ve ENTER tuşuna basın. Yeni dedektör görüntüsü, eski görüntünün üzerine yazılan bu konuma yerleştirilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda yalnızca bir Kullanıcı ön ayarını değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda, Preset alt menüsünde geçerli bir Kullanıcı resmi seçin, ardından normal çalışmaya dönmek için Toggle'ı çevirin. Şimdi dedektörün çalışmasını değiştiren istenen değişiklikleri yapın. Bu tamamlandığında, Preset alt menüsüne tekrar girin ve farklı bir Kullanıcı ön ayarı seçin ve ENTER tuşuna basın.    

MENU tuşuna basmak veya Toggle (Geçiş) anahtarını çevirmek sizi normal çalışmaya döndürecektir. Ancak, bir Kullanıcı Preset lokasyonunda ENTER tuşuna bastığınızda, Alt-Menü moduna geri dönersiniz ve yanıp söner. Normal çalışmaya dönmek için MENU tuşuna basın veya Toggle (Geçiş) anahtarını çevirin. Dolayısıyla, eski bir tek adımlı işlemdir; İkincisi, iki adımlı bir işlemdir.

10 numaralı led yanıyorsa Preset alt menüsünde, mevcut dedektör kurulumunun Fabrika veya Kullanıcı ön ayarlarından biri olmadığını gösterir. Ancak, Preset alt menüsüne girerseniz ve ledlerden biri, 10'dan başka bir sayı yanarsa, bir ön ayarın aktif olduğunu ve hangisinin aktif olduğunu gösterir. Örneğin, bir kullanıcı ön ayarını 1 numaralı led pozisyonunda programladığınızı ve normal çalışmaya çıktığınızı varsayalım. Ön ayar alt menüsüne tekrar girerseniz, led 1'in hala yanmaya başladığını göreceksiniz. Bu, geçerli dedektör kurulumunun Kullanıcı ön ayar numarası 1'deki görüntü deposu olduğunu gösterir. Diğer taraftan, normal çalışmaya döndükten sonra ses eşiğinde bir değişiklik yaptığınızı varsayalım. Şimdi Preset alt menüsüne yeniden girerseniz, led numarası 1 yanmayacaktır.  
CoinTrax, mevcut dedektör kurulumunu değiştirdiğinize ve Kullanıcı ön ayar numarası 1'de saklanan görüntüden farklı olduğuna dikkat edin. Yanan 10 numaralı bir led, hiçbir ön ayarın seçilmediğini gösterir. Sonuç olarak, Preset alt menüsüne tekrar girdiğinizde CoinTrax 10 numaralı led ışık yanacaktır.   

Preset alt menüsüne girdikten sonra herhangi bir değişiklik yapmadan çıkmak istediğinizi varsayalım. Led, Preset konumlarından birinde yer alıyorsa, MENU tuşuna basın veya Toggle (Geçiş) anahtarını çevirin. Ya da led'i 10 numaralı konuma hareket ettirin ve ENTER tuşuna basın. İlk örnekte normal çalışma moduna gireceksiniz. İkinci örnekte, yanıp sönen led ile Alt Menü moduna gireceksiniz. Ancak, Preset alt menüsüne girildikten sonra 10 numaralı ledin yandığını varsayalım. Değişiklik yapmadan çıkmak için, led'i başka bir konuma taşımayın. Sadece ENTER veya MENU tuşuna basın veya Toggle (Geçiş) anahtarını çevirin.  

Ön ayar alt menüsünde 9 numaralı konum numarası kullanılmıyor. LED'i bu konuma hareket ettirmek ve ENTER veya MENU tuşuna basmak veya Toggle anahtarını çevirmek, 10 konumuna, kapalı konuma getirme ile aynı etkiye sahip olacaktır.

Batarya Kontrolü by-pass
Batarya kontrol baypasını aşağıdaki gibi gerçekleştirin: 

Dedektör ilk kez açıldığında Toggle anahtarını anlık olarak çevirin.  

CoinTrax daima akü durumunu dedektör açıldığında test edecektir. Bu test yaklaşık üç buçuk saniye sürecek. Bu süre geçene kadar normal işlem mümkün değildir. Bu özellik normal işletime hemen girmenizi ve Pil Kontrol prosedürünü atlamanızı sağlar.Hambyware 
CoinTrax II 
Mikroçip sürümü 1.20q 


Yeni Özellikler 
Derin Arama modu - Hareket modu 
Standart Ayrımcılık - Hareket modu 
Standart Ayırım - tüm metal modu
Reddet LED - Tüm Metal modu 

Özellik Açıklama 
Deep Search modu, CoinTrax II'ye yeni ve yeni bir eklentidir. Temel olarak, mineralli zemindeki tespit derinliğini arttırmak için dahili mikrodenetleyicinin akıllı işlem gücünü kullanan bir programdır. Mineralli topraklarda çalıştırıldığında, tüm hareket dedektörleri belirli bir derinliğin ötesinde güvenilmez saptamaya sahip olacaktır. Öncelikle bu tespit limiti, hareket filtrelerinin sayısı ve mineralizasyon kuvvetinin derecesi ile belirlenir. “Kritik derinlikten” daha derin olan hedefler güvenilir bir şekilde alınmayacaktır. Ve birçok durumda, bu derin hedefler hiç alınmayacak. Ancak, Derin Arama modu etkinleştirilmişse, bu derin hedefler kaçırılmayacaktır.

Derin Arama modu, bir hedefi çevreleyen mineral gücünü sürekli olarak analiz eden eşsiz bir bilgisayar programıdır. Bobin bir hedefin üzerinden geçtiğinde program, mineral toprak sinyalini bobinin altındaki hedef sinyale karşılaştırır. Mikro program iki seçenek arasında karar vermeyi belirler. Normal hareket ayrımcılığı için yeterli bilgi varsa, bu bilgi operatöre verilir.
ses sistemi aracılığıyla. Ancak, hedef derin ise, Derin Arama modu programı etkinleştirilir ve operatöre bir hedefin bulunduğunu bildirir. Bu nedenle, Derin Arama modu hedefleri kaçırmanıza izin vermez. Derin Arama programı değişen zemin ve hedef koşulları izler. Hedef ve zemin durumu analizi, hedef bazında bir hedef üzerinde yapılır. Bu nedenle, operatör yüksek mineralli bir bölgeden düşük mineralli bir alana giderse, CoinTrax II, analizini bu değişken toprak koşullarına göre formüle edecektir.         

Orijinal CoinTrax sürüm 1.00, TID çentik ses ayrımcılığı kullanmıştır. Bu, ses ayrımcılığının TID okumasından kapatıldığı anlamına gelir. Operatörün çentik ayrımcılığını demiri reddetmeye koyduğunu varsayalım. Mikrodenetleyicideki TID programı demiri hatalı olarak okursa ses, TID okumasından çaldığı için ses demirden çalar. Bununla birlikte, yeni Standart Ayrımcılık modu, TID okumasından bağımsız olarak çalışır. Zemin koşullarına bağlı olarak, bir tür ayrımcılık diğerinden daha iyi olabilir. Örneğin, TID ses ayırımcılığı düşük mineralli zeminde en iyi şekilde çalışır. Bununla birlikte, Standart Ayrımcılık, mineralize zeminde daha iyi performans gösterebilir.

CoinTrax II'de tamamen ayrı iki Standart Ayırım sistemi vardır. Biri, All Metal LED modu için diğeri Motion ses modu için kullanılır. Her ikisi de # 9 LED alt menüsünü kullanarak aynı şekilde kurulur. Her iki Ayrımcılık seviyesi, 100 adımda minimumdan maksimuma kadar sürekli olarak değiştirilebilir. Minimum Ayrımcılık noktası -14 derecedir, demir kadranın içinde derin bir yerdedir. Maksimum ayrım noktası yaklaşık olarak vida başlığı seviyesinde bulunur.  

Hareket modu düşük ses standardı ayrımcılık seviyesi, demirli kadranın içinde yer alır ve demir nesneleri almanızı sağlar. Bu mod Pro Hunter modülünün tam kapsamlı ayrımcılığına benzer şekilde çalışır. Operatör, mücevherat ince zincirleri ve benzeri nesneleri toplama konusunda daha iyi bir iş çıkarabilecek düşük bir ayrım seviyesi seçebilir. Bu, orijinal çentik ayrımcılık modu kullanılarak kolayca yapılabilir.     

Standart Ayırım, Tüm Metal modunda farklı şekilde çalışır. Pin-Point All Metal modundaysanız, Standard Discrimination reddedilen LED'lerin aktivasyonunu kontrol eder. Özellikle ayrımcılık seviyesinin altındaki herhangi bir hedef reddedilen LED'leri yakacaktır. Buradaki işlem GoldTrax modülündeki demir LED'e benzer. GoldTrax modülünde, demir LED'i kontrol eden ayrım seviyesi sabitlenmiştir. CoinTrax II'de operatör, farklı türdeki nesneler üzerinde LED'ler yanmaya başladığında, ayrımcılığın miktarını artırabilir veya azaltabilir. Bu nedenle, CoinTrax II LED'leri GoldTrax'da oldukları gibi reddetme LED'leri değil, demir gösterge LED'leri olarak adlandırılır.    

Çalıştırma:
Derin Arama Modu

A) Menü Tuşuna dokunun.
B) Yanıp sönen LED'i # 7 konumuna getirin ve Enter tuşuna basın. 
C) LED'i istediğiniz Derin Arama efekti miktarına taşıyın. 
D) Menü tuşuna dokunun. 

Standart Ayrımcılık Hareketi Modu

A) CoinTrax'ı Hareket moduna getirin. 
B) Menü tuşuna dokunun. 
C) Yanıp sönen LED'i # 9 konumuna getirin ve Enter tuşuna basın. 
D) Katı ve yanıp sönen LED'leri istediğiniz Diskrimination miktarına taşıyın. 
E) Menü tuşuna dokunun. 

Standart Ayırım Tüm Metal Modu
A) CoinTrax'ı Tüm Metal modunda yerleştirin. 
B) Menü tuşuna dokunun. 
C) Yanıp sönen LED'i # 9 konumuna getirin ve Enter tuşuna basın. 
D) Katı ve yanıp sönen LED'leri istediğiniz Diskrimination miktarına taşıyın.
E) Menü tuşuna dokunun. 


Detaylı Çalışma:
Derin Arama Modu

Derin Arama menüsü bir LED # 7 bulunur. Derin Arama alt menüsünde, LED üzerindeki katı en solda bulunuyorsa (bir konum # 10) Derin Arama modu KAPALI'dır. LED'i bir sonraki konuma, konum # 9'a taşırsanız, Derin Arama modu en az etkiyle etkinleştirilecektir. LED'i en uzak yere, # 1 konumunda hareket ettirmek, Deep Search modunu en büyük etkiyle kuracaktır. Genel olarak, bir TID ölçeğinde sola düşen başlatma nesnesi daha yüksek Derin Arama ayarları kullanır (LED konumları # 7 ve üstü). Bu, Derin Arama modunu kullanan ilk deneyiminizse, orta konumda bulunan LED ile LED # 6 başlar.           

DS modu etkinleştirildiğinde, hem TID çentik sesini hem de standart ses Ayrımcılık modlarını etkiler. Not: DS modu, yüksek derecede mineralize topraklarda çalışmak için özel olarak tasarlanmıştır. DS modu mineral içermeyecek olsa da, düşük mineralli zeminlerde kullanılması tavsiye edilmez. DS modunu kapatmak için DS alt menüsüne girin ve LED'i en sol konuma getirin, ardından Menü Tuşuna dokunarak normal çalışmaya geri dönün. 

Standart Ayırım Hareket modu .
Ayırım seviyesini ayarlamak için, yanıp sönen LED ile fonksiyon alt menüsüne girmek için Menü Tuşuna dokunun. Ardından LED'i # 2 konumuna getirin ve Enter tuşuna basın. Standart Ayırım KAPALI ise, ekran tamamen boş olacaktır. Sağ tuşa basın ve basılı tutun. Yanıp sönen bir LED ekrana girecek ve sağa doğru hareket edecektir. Yanıp sönen LED “1” birimlerini temsil eder. Yanıp sönen LED en sağa ulaştığında, en sola atlar ve sağa doğru tekrarlanır. Ancak, şimdi ekranda katı bir LED görüneceğini göreceksiniz. Bu LED “10” birimlerini temsil eder. Sağ Tuşu basılı tutmaya devam ederseniz, yanıp sönen LED'in her seferinde tam ölçeğe ulaştığını ve soldan başlayıp tekrar başlayacağını fark edeceksiniz. Ayrıca,

Yanıp sönen LED'in her konumu 1 üniteyi temsil eder. En sol konumdaysa, 0 birimi temsil eder. En doğru pozisyonda ise 9 birim temsil eder. Ancak, katı yanan LED 10 birimlerini temsil eder. En sol konumdaysa, 10 birimi temsil eder. Ekran ölçeğindeki konumlarına bağlı olarak iki LED'in çeşitli kombinasyonlarını elde edebilirsiniz. Aslında 100'den fazla kombinasyona sahip olabiliriz. Aşağıdaki örneği ele alalım. Katı yanan LED'in # 9 konumunda olduğunu varsayalım. Ayrıca, yanıp sönen LED'in en sağda bulunduğunu varsayalım. Her iki LED'in sayı kombinasyonunu belirlemek için aşağıdaki alıştırmayı yapın. Katı LED ikinci konumda bulunur ve her pozisyonu 10 üniteyi temsil eder. Bu nedenle, bu 2 kez 10 veya 20'dir. Yanıp sönen LED, konumunun 9 değerini temsil edecek şekilde sadece konum başına bir birimdir. Bu iki sayı 29 değerini vermek için eklenmiştir. Bu nedenle, bu örnekte operatör 29'luk bir Ayrımcılık seviyesinde aramıştır. İki LED yerleşime bağlı olarak, 0 ila 100 arasında sayı kombinasyonları elde edin. Seviyeyi 0 olarak ayarlarsanız, ayrım en az miktardadır. Bu ferro kadranda -14 derecedir. Seviyeyi 100 olarak ayarlarsanız, ayrım, vidalı kapakları reddetmek için yeterli bir düzeye yükseltilir. Bu ferro kadranda -14 derecedir. Seviyeyi 100 olarak ayarlarsanız, ayrım, vidalı kapakları reddetmek için yeterli bir düzeye yükseltilir. Bu ferro kadranda -14 derecedir. Seviyeyi 100 olarak ayarlarsanız, ayrım, vidalı kapakları reddetmek için yeterli bir düzeye yükseltilir.  

Sol Tuşa basılı tutarsanız, yanıp sönen ve sabit LED sürekli olarak ekranın soluna doğru hareket edecektir. Sol tuşa uzun süre basılı tutarsanız, her iki LED de ekran ölçeğinin sol ucundan kayar. Sonunda LED'ler yanmazken ekran tamamen kapanacaktır. Bu noktada Standart Ayrımcılık kapatılacaktır. 

Hareket modu Hareket modunda
Standart Ayırım seviyesini ayarlamak için dedektörün Hareket modunda olması gerektiğini hatırlamak çok önemlidir. Standart Ayrımcılık sadece Hareket modundaki ses sesini etkileyecek ve All Metal modu üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Ayrıca, TID ve çentik LED okumaları bağımsızdır ve Hareket Ayrımcılığı seviyesinden etkilenmez.    
      
Tüm metal modu
All Metal modunda Standart Ayırım seviyesini ayarlamak için dedektörün All Metal modunda olması gerektiğini hatırlamak çok önemlidir. Standart Ayrımcılık sadece All Metal modundaki reddetme LED'lerini etkileyecek ve Hareket modu üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Ayrıca, TID ve çentik LED okumaları bağımsızdır ve All Metal ayrımcılık seviyesinden etkilenmez. 

Orijinal 1.00 sürümünden farklı olarak yeni CoinTrax II, operatörün SST özelliğini (geri ve ileriye doğru tarama) devre dışı bırakmasını sağlar. Varsayılan olarak bu özellik devre dışıdır. Ancak, operatör SST'yi tekrar açarsa, reddetme LED'leri Tüm Metal modunda kullanılamaz. Not: SST ve Tüm Metal Standart Ayrımcılık özellikleri her ikisi de kapalıysa, ekran All Metal modunda tamamen kapanacaktır.

Hambyware LLC 
CoinTrax II 
Mikroçip sürüm 1.90d